כבוד! - העיר מעלות תרשיחא זכתה בחמישה כוכבי יופי בתחרות קריה יפה ומקיימת בישראל יפה לשנת 2022, זו השנה השניה ברציפות!


כבוד! - העיר מעלות תרשיחא זכתה בחמישה כוכבי יופי בתחרות קריה יפה ומקיימת בישראל יפה לשנת 2022, זו השנה השניה ברציפות!

במסגרת התחרות סייר בעיר צוות מורחב של המועצה לישראל יפה ובחן במשך יממה שלמה את הסטאטוס בשטח בקריטריונים השונים * ראש העיר ארקדי פומרנץ: " זכינו בחמישה כוכבי יופי לאחר עבודה קשה ומאומצת של כלל האגפים בעירייה. רואים בעיר את השינוי, הן בחידוש התשתיות, הן בטיפוח הגינות והמרחבים הציבורים ובכל תחומי החיים " *

תחרות קריה יפה ומקיימת בישראל יפה, הנערכת בשיתוף משרד הפנים, המועצה לישראל יפה ובשיתוף המרכז לשלטון מקומי בישראל, הינה אחת מהבולטות ביותר שבתחרויות המועצה לישראל יפה. היא נערכת מדי שנה החל משנת 1993, ומשתתפות בה ערים, מועצות מקומיות, מועצות אזוריות וישובים במועצות אזוריות, המתמודדות על קבלת כוכבי היופי של המועצה, כל אחת לפי סיווגהּ.

התחרות מעודדת פיתוח של הסביבה העירונית על פי העקרונות המודרניים, המכתיבים יצירת שיווי משקל נאות בין הבנייה האורבנית לטיפוח הריאות הירוקות. זאת, תוך כדי הקפדה על מניעה של מפגעים סביבתיים וחזותיים והנעת תהליך של שיפור מתמיד באיכות חיי התושבים. במסגרת הביקורת, בחנו חברי צוות השיפוט את המרחב היישובי, לרבות הכניסות לעיר, וכן את השטחים הפתוחים: הפארקים ושדרות הצירים המרכזיים, מתקני משחקים (בדגש על בטיחות), שירותים ציבוריים, גינון ברחובות, בכיכרות ובאיי התנועה, וכן את שכונות המגורים הוותיקות לצד השכונות החדשות, את מוסדות העירייה ואת מבני הציבור בעיר. עוד בחנו השופטים נושאים הקשורים באיכות הסביבה ובתהליכים של קיימות בעיר, לרבות תחום המחזור בעיר, נגישות לאנשים עם מוגבלויות, ועוד

עיריית מעלות תרשיחא השתתפה השנה בתחרות וזכתה ב-5 כוכבי יופי בקטגוריית הערים – בתחום איכות החיים והסביבה.

בטקס החגיגי שהתקיים לפני ימים אחדים בבניין המועצה לישראל היפה בתל אביב, במעמד שרת הפנים איילת שקד, קיבל את הפרס מטעם העירייה מנהל אגף השפע דני חזן  מלווה במנהל מחלקת התשתיות ג'רי בן חמו. לאחר הטקס הגיע מנהל אגף השפע אשר ריכז את ההכנות לתחרות בהליך שהוביל מנכ"ל העירייה אמנון אשל אסולין, לראש העיר ארקדי פומרנץ ע"מ להציג לו את התעודה המכובדת.

ראש העיר ארקדי פומרנץ  התייחס לזכיה: "זכינו בחמישה כוכבי יופי זו השנה השניה ברציפות לאחר עבודה קשה, מכינה ומאומצת של כלל האגפים, בהובלת אגף השפע. נושא השפע נמצא גבוה בסדר העדיפויות העירוני, מאז נכנס דני חזן לתפקידו לפני מספר חודשים, אנו חשים ורואים בעיר את השינוי, הן ברמת הניקיון, התברואה והגינון, בחידוש התשתיות, הן בטיפוח הגינות והמרחבים הציבורים ובכל תחומי החיים. אני מודה לכל העושים במלאכה ובמיוחד לדני חזן מנהל אגף השפע ולכל מנהלי המחלקות ועובדי האגף המסורים. במהלך ישיבת המליאה ואישור תקציב העירייה, קיימנו טקס קצר לרגל קבלת התעודה ואף הענקנו תעודות הוקרה לשני עובדים מצטיינים של אגף השפע: ח'יר ח'יר ומאיר שופן.

ואני סמוך ובטוח כי נמשיך ביתר שאת לפעול למען עיר יפה, מטופחת ונקייה, העיר זוכה בחמישה כוכבי יופי, בזכות עובדיה המסורים של העירייה ותושבי העיר. הפרס הזה הוא בעבורכם ושלכם". מנכ"ל העירייה אמנון אשל אסולין התייחס אף הוא להישג ואמר: "מתן התעודה והזכיה בתחרות היא ביטוי מובהק למאמץ העירוני הממוקד שאנו מובילים בעיר בתחום השפע וחזות העיר. המאמץ מתבטא בהגדלת תקציבים והגדלת תקני כוח האדם באגף. גם בשנת העבודה 2023 ייחדנו תקציבים משמעותיים לנושא השפע ואין לי ספק שכולנו ניווכח בשיפור המשמעותי שחל ושיחול בנושא השפע בעיר".

תמונות:

  1. ראש העיר ארקדי פומרנץ, סגניו, חברי מועצת העיר, מנכ"ל העירייה, מנהל אגף השפע והעובדים המצטיינים  עם התעודה של המועצה לישראל יפה.
  2. רה"ע מעניק תעודה לעובד מצטיין של אגף השפע משה שופן.
  3. תעודת 5 כוכבי היופי שניתנה לעיר מאת המועצה לישראל יפה.

קרדיט תמונות:

אילן אוחנה דוברות והסברה עיריית מעלות תרשיחא