היזמים רני צים ותומר אבנון יבנו כפר נופש חדש על אגם המונפורט במעלות תרשיחא בעלות מוערכת של 100 מיליון ₪  


היזמים רני צים ותומר אבנון יבנו כפר נופש חדש על אגם המונפורט בעלות מוערכת של 100 מיליון ₪  

במסגרת הסכם שנחתם לאחרונה בין החברות יוקם כפר נופש חדש שיכיל מלון ובו 12 ווילות ו 30 דירות לצד מרכז מסחרי עם מסעדות, בתי קפה, סופרמרקט, וחנויות נוחות * תחילת הבניה צפויה במחצית הראשונה של 2023 וכפר הנופש צפוי להתחיל לפעול במהלך 2024-2025 * ראש העיר ארקדי פומרנץ: "מהלך משמעותי שמציב את מעלות תרשיחא במקום מרכזי על מפת התיירות ומחזק את מעמדה כמוקד תיירות חשוב ואטרקטיבי לתיירות הפנים והחוץ" *

היזם רני צים מרכזי קניות וקבוצת אבנון הפרטית נכנסו לפעילות יזמית בתחום הנדל"ן למלונות. במסגרת פעילות זו, חתמו שתי החברות באחרונה על הסכם להקמת כפר נופש על אגם מונפורט במעלות תרשיחא, ובו 10–12 וילות וכן כ–30 דירות.

השותפות בין הצדדים נוצרה לאחר שקבוצת אבנון רכשה מרני צים 50% מהזכויות בקרקע, שעליה מתוכנן להקים מתחם נופש בדרגת תיירות A תמורת 15 מיליון שקל. לפי הערכות, אבנון ורני צים מתכוונים להשקיע בהקמת המתחם כ–100 מיליון שקל. שני השותפים יממנו את הקמת הפרויקט מהונם העצמי ובאמצעות מימון של בנק מזרחי טפחות.

ההשקעה של אבנון ורני צים בתחום זה נעשית מתוך הערכה כי הנישה מתפתחת. כפר הנופש יכלול מלון לצד מרכז מסחרי גדול ובו מסעדות, בתי קפה, סופרמרקט, חנויות נוחות ועוד. תחילת הבנייה של הפרויקט צפויה במחצית הראשונה של 2023, וכפר הנופש צפוי להתחיל לפעול במהלך 2024–2025.

ראש העיר מעלות תרשיחא ארקדי פומרנץ: ״אני מברך על ההתקדמות המשמעותית בתכנית לבניית כפר נופש חדש שיוקם באגם המונפורט.  

פרסום ההסכם שנחתם לאחרונה בין שתי החברות היזמיות ובנייתו העתידית של כפר הנופש החדש, הם בבחינת מהלך משמעותי שמציב את מעלות תרשיחא במקום מרכזי על מפת התיירות ומחזק את מעמדה כמוקד תיירות חשוב ואטרקטיבי לתיירות פנים וחוץ. הנופים המדהימים של העיר, האטרקציות והפוטנציאל הרב שגלום בה, הייחוד שלה בשילוב ובמרקם החיים הקיימים בעיר, ותנופת התיירות הנמשכת, מחזקים מגמה זו. אנו ממשיכים לשקוד על פיתוח ומימוש תכנית אב מקיפה בנושא התיירות במעלות תרשיחא ולפנינו עוד אתגרים ויעדים רבים שאותם נצטרך לבצע״

תמונות:

  1. הדמייה ראשונית של כפר הנופש המתוכנן שייבנה באגם המונפורט

קרדיט תמונות:

קבוצת אבנון

דוברות והסברה עיריית מעלות תרשיחא