שר הבינוי והשיכון זאב אלקין, ערך ביקור בכורה רשמי במעלות תרשיחא


שר הבינוי והשיכון זאב אלקין, ערך ביקור בכורה רשמי במעלות תרשיחא

פמליה מכובדת התלוותה לביקור: מנכ"ל המשרד, מנכ"ל רמ"י ומנכ"ל הרשות לחדשנות * השר אלקין: " קידום ההתחדשות העירונית הוא נושא חשוב ואנחנו נסייע ככל הניתן לרשות בתהליך החשוב הזה * ראש העיר ארקדי פומרנץ: התחלנו הלכה למעשה לקדם את נושא הפינוי בינוי במסגרת ההתחדשות העירונית, לצד המשך השקעה וביצוע של פרויקט שיקום שכונות בשכונות הוותיקות, אני רוצה להודות לשר על הביקור החשוב בעיר שלנו".

מסכמים  היום עוד ביקור חשוב מאוד בעיר מעלות תרשיחא. ראש העיר ארקדי פומרנץ  אירח  את שר הבינוי והשיכון זאב אלקין לביקור עבודה ארוך ופרודוקטיבי. השר הגיע עם פמליה מכובדת מאוד שכללה את מנ"כל משרדו אביעד פרידמן, מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל  ינקי  קוינט, מנכ"ל הרשות הממשלתית לחדשנות אלעזר במברגר, מנהלי מחוזות במשרד השיכון ורמ"י וצוותים נוספים מהמשרד. במהלך הביקור התקיים דיון ארוך וממצא במספר סוגיות עיקריות  בנושא התחדשות עירונית בתחום הפינוי בינוי, קידום נושא שדרוג המרכז המסחרי הישן, בניית אולם ספורט בשכונת אורנים וסיוע המשרד בשיפוץ מקלטים ציבוריים משותפים בבנייני מגורים השייכים לחברת עמידר. לאחר שהוצגו את הצרכים השונים בפני השר והמשתתפים סיכם השר אלקין באומרו: כי יש להיערך לביצוע מדיניות התחדשות עירונית בפועל כולל היערכות לתכנון ובניית תכנית אב סדורה בנושא ההתחדשות העירונית. יש לקדם מתחמים כלכליים שכבר כלולים בתכנית ההתחדשות העירונית ליזמים המעוניינים בכך במכפיל של פחות מ 10. לבחון אפשרות לקדם דרך משרד האוצר מתן הטבות במס לחברות שיבנו בפריפריה הקרובה לגבול במסגרת ההתחדשות העירונית. יש לבצע מאמץ לרתום את מפעל הפיס להשתתפות פעילה בתחום ההתחדשות העירונית. השר נעתר לבקשת ראש העיר בנושא המקלטים וסוכם כי משרד הבינוי והשיכון יישא בעלויות השיפוץ של 23 מקלטים ציבוריים בבניינים משותפים של עמידר. כמו כן הנחה השר את המחוז במשרד לבחון כיצד ניתן לסייע לרשות לקדם את בניית אולם הספורט בשכונת אורנים.

ראש העיר הוקיר תודה עמוקה לשר על הביקור החשוב ועל הרכב המשתתפים המכובד ואמר: " הביקור הזה, כמו ביקורי עבודה אחרים שאירעו במהלך החצי השנה האחרונה, רק מעידים עד כמה הממשלה הזו מגלה רגישות חברתית ועניין ואחריות לערי הפריפריה בכלל ולעיר מעלות תרשיחא בפרט".

בביקור נטלו חלק גם סגן ראש העיר נחלה טנוס, סגן ראש העיר יוגב אפוטה, המשנה לראש העיר יורי קוצ'ר ומנהלי אגפים ומחלקות בעירייה. 

תמונות:

  1. השר אלקין וראש העיר בלשכת ראש העיר מעלות תרשיחא
  2. ישיבת העבודה באולם המליאה עם השר וצוות המשתתפים.

 

קרדיט תמונות:

אילן אוחנה

דוברות והסברה עיריית מעלות תרשיחא