כבוד! - העיר מעלות תרשיחא זכתה בחמישה כוכבי יופי בתחרות קריה יפה ומקיימת בישראל יפה לשנת 2021


יום שני  ח' שבט  תשפ"ב| 10 ינו'  2022

כבוד! - העיר מעלות תרשיחא זכתה בחמישה כוכבי יופי בתחרות קריה יפה ומקיימת בישראל יפה לשנת 2021

במסגרת התחרות סייר בעיר צוות מורחב של המועצה לישראל יפה ובחן במשך יממה שלמה את הסטאטוס בשטח בקריטריונים השונים * ראש העיר ארקדי פומרנץ: " זכינו בחמישה כוכבי יופי לאחר עבודה קשה ומאומצת של כלל האגפים בעירייה. רואים בעיר את השינוי, הן בחידוש התשתיות, הן בטיפוח הגינות והמרחבים הציבורים ובכל תחומי החיים " *

תחרות קריה יפה ומקיימת בישראל יפה, הנערכת בשיתוף משרד הפנים, המועצה לישראל יפה ובשיתוף המרכז לשלטון מקומי בישראל, הינה אחת מהבולטות ביותר שבתחרויות המועצה לישראל יפה. היא נערכת מדי שנה החל משנת 1993, ומשתתפות בה ערים, מועצות מקומיות, מועצות אזוריות וישובים במועצות אזוריות, המתמודדות על קבלת כוכבי היופי של המועצה, כל אחת לפי סיווגהּ.

התחרות מעודדת פיתוח של הסביבה העירונית על פי העקרונות המודרניים, המכתיבים יצירת שיווי משקל נאות בין הבנייה האורבנית לטיפוח הריאות הירוקות. זאת, תוך כדי הקפדה על מניעה של מפגעים סביבתיים וחזותיים והנעת תהליך של שיפור מתמיד באיכות חיי התושבים. במסגרת הביקורת, בחנו חברי צוות השיפוט את המרחב היישובי, לרבות הכניסות לעיר, וכן את השטחים הפתוחים: הפארקים ושדרות הצירים המרכזיים, מתקני משחקים (בדגש על בטיחות), שירותים ציבוריים, גינון ברחובות, בכיכרות ובאיי התנועה, וכן את שכונות המגורים הוותיקות לצד השכונות החדשות, את מוסדות העירייה ואת מבני הציבור בעיר. עוד בחנו השופטים נושאים הקשורים באיכות הסביבה ובתהליכים של קיימות בעיר, לרבות תחום המחזור בעיר, נגישות לאנשים עם מוגבלויות, ועוד

עיריית מעלות תרשיחא השתתפה השנה בתחרות וזכתה ב-5 כוכבי יופי בקטגוריית הערים – בתחום איכות החיים והסביבה.

בטקס החגיגי שהתקיים לפני ימים אחדים בבניין המועצה לישראל היפה בתל אביב, במעמד שרת הפנים איילת שקד, קיבל את הפרס מטעם העירייה מנהל אגף השפע יוסי לוי מלווה בעובדי האגף זרח בן אלוש ממחלקת התשתיות והאשם נעים ממחלקת התברואה. לאחר הטקס הגיע מנהל אגף השפע אשר ריכז את ההכנות לתחרות בהליך שהוביל מנכ"ל העירייה אמנון אשל אסולין, לראש העיר ארקדי פומרנץ ע"מ להציג לו את התעודה המכובדת.

ראש העיר ארקדי פומרנץ  התייחס לזכיה: "זכינו בחמישה כוכבי יופי לאחר עבודה קשה, מכינה ומאומצת של כלל האגפים, בהובלת אגף השפע. נושא השפע נמצא גבוה בסדר העדיפויות העירוני, רואים בעיר את השינוי, הן בחידוש התשתיות, הן בטיפוח הגינות והמרחבים הציבורים ובכל תחומי החיים. אני מודה לכל העושים במלאכה ובמיוחד ליוסי לוי מנהל אגף השפע ולכל מנהלי המחלקות ועובדי האגף המסורים. ואני סמוך ובטוח כי נמשיך ביתר שאת לפעול למען עיר יפה, מטופחת ונקייה, העיר זוכה בחמישה כוכבי יופי, בזכות עובדיה המסורים של העירייה ותושבי העיר. הפרס הזה הוא בעבורכם ושלכם". מנכ"ל העירייה אמנון אשל אסולין התייחס אף הוא להישג ואמר: "מתן התעודה והזכיה בתחרות היא ביטוי מובהק למאמץ העירוני הממוקד שאנו מובילים בעיר בתחום השפע וחזות העיר. המאמץ מתבטא בהגדלת תקציבים והגדלת תקני כוח האדם באגף. גם בשנת העבודה 2022 ייחדנו תקציבים משמעותיים לנושא השפע ואין לי ספק שכולנו ניווכח בשיפור המשמעותי שיחול בנושא השפע בעיר".

תמונות:

  1. ראש העיר ארקדי פומרנץ, מנכ"ל העירייה, מנהל אגף השפע וצוות העובדים  ומנהלי המחלקות עם התעודה של המועצה לישראל יפה.
  2. יוסי לוי מנהל אגף השפע יחד עם עובדי האגף עם התעודה לאחר הטקס.
  3. תעודת 5 כוכבי היופי שניתנה לעיר מאת המועצה לישראל יפה.

קרדיט תמונות:

אילן אוחנה

דוברות והסברה עיריית מעלות תרשיחא