מד"א הציב עוד 2 דפיברילטורים חדשים במעלות תרשיחא


מד"א הציב עוד 2 דפיברילטורים חדשים במעלות תרשיחא

הדפיברילטורים הוצבו באגם המונפורט ובקניון בתרשיחא * בכל בתי הספר כבר מוצבים דפיברילטורים, בבניין העירייה, בהיכל התרבות ובקניון צים *מד"א יציב בהמשך עוד 4 דפיברילטורים חדשים בעיר*

במקרה של דום לב, כל דקה היא קריטית. בכל דקה שחולפת ללא טיפול מרגע האירוע, סיכויי ההישרדות של החולה פוחתים, ככל שמכת חשמל מתקבלת מהר יותר, הסיכוי של החולה לחדש את פעילות הלב גדל.

ארגון מד״א הציב היום 2 דפיברילטורים חדשים באגם המונפורט ובקניון קאן זמאן בתרשיחא. בעיר מעלות תרשיחא הוצבו כבר עוד מספר דפיברילטורים במקומות הבאים: בהיכל התרבות, בכל בתי הספר היסודיים והתיכוניים ובבניין העירייה. בהמשך יוצבו עוד 4 דפיברילטורים במוקדים נוספים בעיר.

חיים רבים כבר ניצלו באמצעות מכשיר הדפיברילטור של מד״א, שכל אזרח יכול להפעיל בקלות, ללא ידע רפואי מוקדם. המכשיר נותן מכות חשמל ע״פ הצורך, מכתיב את קצב ההחייאה, ומספק הוראות הפעלה קוליות וחזותיות ברורות. במקביל, הדפיברילטור מתחבר אוטומטית למוקד החירום של מד״א, כשהמפעיל מקבל הנחיות נוספות מהחובשים והפראמדיקים במוקד 101. באותו הזמן, צוותי מד״א מקבלים פרטים על המטופל ומצבו, עוד בדרכם למקום האירוע.

הדפיברילטורים החדשים הוצבו כחלק משיתוף פעולה של מד״א, משרד הבריאות, המרכז לשלטון מקומי ועיריית מעלות תרשיחא.

ארקדי פומרנץ - ראש עיריית מעלות תרשיחא ,הודה לארגון מד״א על היוזמה להצבת המכשירים במרחב הציבורי של מעלות תרשיחא ואמר: ״ מדובר ביוזמה חשובה מאוד ומצילה חיים ובבשורה של ממש עבור ציבור התושבים. העירייה יחד עם מד״א ביצעה מיפוי של המקומות הפוטנציאליים להצבת המכשירים ואך תפעל בעתיד להרחבת המיזם שמטרתו העיקרית היא הצלת חיים ".

תודה לעובדי אגף השפע על הסיוע בהתקנת המכשירים, לד״ר גלינה אמדור ולקב״ט העירייה טל מעוז על ביצוע התיאום של הצבת המכשירים מול מד״א

קרדיט תמונות: אילן אוחנה - דוברות והסברה עיריית מעלות תרשיחא