כביש מס' 11 החדש במעלות תרשיחא נפתח לתנועה  


 

הכביש נפתח לתנועה לאחר שסלע המחלוקת עם נת"י אודות השלמת העבודות פיתוח הנוף והתשתית במקטע האחרון הוסכם בין הצדדים * ראש העיר ארקדי פומרנץ: "בדיעבד שמח שהתעקשתי על ביצוע העבודות בפועל מול חברת נת"י ומה שעמד לנגד עיניי היה נושא ליקויי הבטיחות שדרשו פתרון. פתיחת הכביש הוא חלק מההתחדשות העירונית ותנופת הפיתוח בעיר והוא מהווה אלטרנטיבה נוספת לכניסה ויציאה מן העיר" * חברת נת"י תשקיע כמיליון ₪ בפרויקט ובסיום העבודות תיערך חנוכה רשמית סופית *

השבוע נפתח לתנועה ובשעה טובה ומוצלחת כביש מס' 11 החדש במעלות תרשיחא. תוואי הכביש שאורכו כ 3 ק"מ מתחיל בכיכר תרשיחא ונע דרך כיכר גבעת האורנים ומסתיים בחיבור עם כביש 854 ביציאה מן העיר. יש לציין כי קטע הכביש  הקצר שמתחבר לציר 854 שבאחריות חברת נת"י היה סגור לתנועה עקב סלע מחלוקת בין עיריית מעלות תרשיחא ובין חברת נתיבי ישראל בנושא אחריות ביצוע הגינון והפיתוח הסביבתי כולל תיקוני ליקויי בטיחות.

הלחץ המתמשך שהופעל ע"י ראש העיר ארקדי פומרנץ ומנכ"ל העירייה אמנון אשל אסולין, נשא לבסוף פירות כאשר חברת נת"י השתכנעה לבסוף ונעתרה לבקשת העיריה לבצע את העבודות האמורות וזאת בהיקף של 1.000.000 ש"ח

ראש העיר ארקדי פומרנץ שסייר במקום עם תחילת העבודות התייחס לנושא: "אני שמח שכביש מס׳ 11  החדש - שישמש ככביש יציאה וכניסה לעיר, נפתח בצורה רשמית לאחר משא ומתן ארוך שהתנהל מאז חודש פברואר 2021 מול חברת נתיבי ישראל. כולל הקצאת מקור תקציבי, ניאותה החברה לבסוף להיעתר לדרישתנו והקצתה תקציב של סך כ-1.000.000 ש״ח לביצוע העבודות כולל פתרונות תשתית לסוגיות בטיחותיות הנוגעות לכביש. שמח שהתעקשתי מול חברת נת״י על ביצוע העבודות ורק אחר כך לפתוח את הכביש,  ובמידה לא הייתי נוהג כך, ביצוע העבודות היה מתעכב והחמור מכך היה גורם לבעיות בטיחותיות.

הכביש ישמש את תושבי העיר ואורחיה כנתיב כניסה ויציאה נוסף לעיר, יקל על זרימת התנועה ויחסוך בזמן יקר לתושבי השכונות: גבעת האורנים, יפה נוף ותרשיחא. תודה לחברת ״ערים״, לחברת נת"י, לאגף ההנדסה והפיקוח על הפרויקטים ולכל העוסקים במלאכה ותודה לכם התושבים על הסבלנות.

תתחדשו, תיהנו וסעו בזהירות. זה הוא רק פרויקט אחד משורה של פרויקטים נוספים שאנו מבצעים ברחבי העיר במסגרת ההתחדשות העירונית ותנופת הפיתוח בעיר".

לסיור התלוו: מ"מ וסגן ראש העיר שמעון בן נעים, נציגי חברת נת"י, מנהל אגף השפ"ע יוסי לוי, מנהל המוקד העירוני משה ביטון, מנהל הפיקוח העירוני דני חזן, טארק גרזוזי מניהול והפיקוח על פרויקטים במנהל ההנדסה שמלווה את העבודות בפרויקט, דובר העירייה אילן אוחנה ואדריכלית הנוף נאווה כהן.

תמונות:

  1. ראש העיר ארקדי פומרנץ, צוותי העיריה, נציגי חברת נת"י ואדריכלית הנוף במהלך סיור משותף בקטע הכביש שבאחריות נת"י.
  2. העבודות בכיכר בסוף המקטע בחיבור לכביש 854.
  3. מראה כללי של הכביש.

קרדיט תמונות:

אילן אוחנה

דוברות והסברה עיריית מעלות תרשיחא