בשורה משמעותית לעיר מעלות תרשיחא – תקבל תמריץ וסיוע בסך 10 מיליון ₪ בעקבות מבצע שומר החומות


בשורה משמעותית לעיר מעלות תרשיחא – תקבל תמריץ וסיוע בסך 10 מיליון ₪ בעקבות מבצע שומר החומות

שר האוצר אביגדור ליברמן והשר עודד פורר עידכנו את ראש העיר בבשורה במהלך ביקור עבודה אמש במעלות תרשיחא" * שר האוצר ליברמן בביקור רשמי ראשון כשר אוצר בעיר: "התכנית נועדה לסיוע וחיזוק הקהילה והביטחון בעיר, מדובר בסכום לא מבוטל, העיר מעלות תרשיחא חשובה לנו, זה לא מובן מאליו ששני שרים בכירים מבקרים ביום אחד בעיר * ראש העיר ארקדי פומרנץ: "אני מודה לחברנו השרים על הביקור החשוב ועל המחויבות והרצון הכנה שלהם לסייע לעיר , התמריץ מגיע לעיר בהחלט וזה רק המשך למדיניות החיובית שמגלה הממשלה החדשה כלפי הפריפריה *

לאחר הכנס המוצלח שהתקיים השבוע במעלות תרשיחא – כנס ישראל עוברת לגליל, חשיפת פארק ההייטק החדש המשותף למעלות תרשיחא ולכפר ורדים, התקיימה באולם המליאה בעירייה ישיבת עבודה מקיפה יחד עם השרים הבכירים:

שר האוצר אביגדור ליברמן שלו זה ביקור רשמי ראשון בעיר כשר אוצר, ועודד פורר השר לחקלאות ולפיתוח הפריפריה הנגב והגליל. בישיבה נטלו חלק גם: מנכ"לי המשרדים, צוותי המשרדים, מנכ"ל העירייה, סגן ראש העיר נחלה טנוס, המשנה לראש העיר יורי קוצ'ר, חבר מועצת העיר טוביה גלזר, מנכ"ל העירייה אמנון אשל אסולין ומנהלי אגפים בעירייה.

לאחר מאמצים רבים של ארקדי פומרנץ - ראש עיריית מעלות תרשיחא, שמאז מבצע שומר החומות דרש מהממשלה בעקביות לתמרץ את הרשויות המעורבות, עידכן שר האוצר ליברמן במהלך הישיבה, כי העיר מעלות תרשיחא תזכה לתמריץ כספי מכובד בדמות תקציב של 10 מלש"ח, לטובת פיתוח וביצוע פרויקטים בעיר מתוקף תקנה מיוחדת שיצאה במשרד פיתוח הפריפריה, הנגב והגליל לסיוע לערים מעורבות/משותפות בזמן מבצע שומר החומות.

שר האוצר הדגיש כי קבלת הסיוע התקציבי איננה קשורה לנושא מעבר תקציב המדינה וכי היקף הסיוע אושר בתקנה חדשה במסגרת וועדת חריגים מיוחדת.

לאחר שבעירנו במהלך מבצע שומר החומות נשמר שקט יחסי בעקבות מספר פעולות אחראיות שנקטנו ברשות, עלתה וחזרה הדרישה משרי הממשלה כי יש להעניק לערים המעורבות/משותפות תמריץ על תפקודם במהלך המבצע.

ראש העיר הודה לשר האוצר והשר לחקלאות ולפיתוח הפריפריה הנגב והגליל שנעתרו לבקשתו ואישרו את הסיוע המבוקש. 

• עוד בשורה והישג מבחינתנו הוא הכללתה של העיר מעלות תרשיחא בתוך החלטת הממשלה 923  ( תכנית המשכית להחלטה 922), בדבר הטיפול בחברה הערבית והצורך בקידומה הכלכלי/חברתי והכנסת תרשיחא גם להחלטת הממשלה 1480 בדבר סיוע וחיזוק המגזר הבדואי בצפון.

• שר האוצר גם הביע נכונות והזדהות עם החזון העירוני שלנו להקמת אוניברסיטה בגליל ומכון מתמטיקה ארצי ובעקבות המלצתו אנו מתכוונים להגיש בקרוב את המועמדות שלנו לוועדת צ'חנובר שתבחן את הנושא.

צריך לזכור כי רק ארבעה חודשים חלפו מאז הקמת הממשלה החדשה והעיר מעלות תרשיחא זוכה כאן לתשומת לב מיוחדת. רכבת של שרים הגיעה לכאן בארבעה החודשים האחרונים החל מראש הממשלה, שריו הבכירים ושרים אחרים, כולם במהלך ביקורם רוצים באמת ובתמים לסייע לעיר מעלות תרשיחא. וכאן המקום להודות להם על הנכונות ועל המחויבות שלהם כלפי העיר. שר האוצר גם הוסיף את מחויבותו לגבי המשך דו הקיום בחברה הישראלית ממש כפי שהדבר בא לביטוי בהרכב הממשלה החדשה.

• ראש העיר הנחה את מנכ"ל העירייה להיערך ולגבש תכנית מקיפה עם צוותים עירוניים בדבר אופן מימוש ויישום תקציב הסיוע המיוחד הזה בעיר.

תמונות:

  1. שר האוצר, ושר לפיתוח הנגב והגליל, ומנכ"ל משרד נגב גליל ,ראש העיר ומנכ"ל העירייה בלשכת ראש העיר
  2. מהלך הדיון באולם הישיבות עם השרים ליברמן ופורר וצוותי המשרדים
  3. תמונה קבוצתית משתתפים

קרדיט תמונות:

אילן אוחנה

דוברות והסברה עיריית מעלות תרשיחא