השקט היחסי ששרר במעלות תרשיחא בתקופת המתיחות גורר התעניינות תקשורתית 


השקט היחסי ששרר במעלות תרשיחא בתקופת המתיחות גורר התעניינות תקשורתית 

דוברות העירייה קיבלה פניות רבות בנושא במהלך השבוע האחרון* ראש העיר ארקדי פומרנץ: "השמירה על שגרת חיים תקינה היא אינטרס עליון שלנו כנבחרי ציבור" * המתיחות בעיר על רקע מבצע שומרי החומות הורגשה בעיר באופן מינימלי עקב סדרה של פעולות שננקטה ע"י הנהלת העיר המשותפת ומשטרת מעלות תרשיחא *

במהלך השבוע האחרון התקבלו מספר פניות בדוברות עיריית מעלות תרשיחא מכלי תקשורת שונים מכלל המדיות, שגילו התעניינות יתר בעקבות השקט היחסי ששרר בעיר מעלות תרשיחא  במהלך התקופה המתוחה של מבצע "שומרי החומות" והיחסים בין יהודים וערבים בערים מעורבות או משותפות. אחד מן העוגנים המרכזיים של החוסן החברתי של העיר מעלות תרשיחא, הוא השותפות המיוחדת הקיימת בין שני היישובים המרכיבים את הרשות. בעיר קיים פסיפס חברתי מגוון ומרקם יציב ואיתן לאורך שנים רבות, הנובע בראש ובראשונה משיתוף פעולה מלא במגוון תחומי החיים: החל בחינוך, תעסוקה, תרבות, קהילה בריאות הציבור, איכות חיים וסביבה, תיירות ועוד.

ראש העיר מעלות תרשיחא ארקדי פומרנץ התייחס לנושא בסיון התקופה המתוחה: "בראשית הדברים אבקש להשתתף בצערן של המשפחות שאיבדו את יקיריהם ומאחל כמובן החלמה מהירה לפצועים. למרות שבעיר שלנו המתיחות בהשוואה לערים מעורבות אחרות כמעט וכלל לא הייתה קיימת, אנחנו בהנהלת העיר וכנבחרי ציבור נקטנו במספר פעולות שללא ספק תרמו להרגעת הרוחות בעיר ולהותרת הסדר הציבורי על כנו. בין יתר הפעולות שביצענו: מפגש פורום ראשי רשויות מהסביבה וקריאה משותפת של כלל המשתתפים להרגעת המצב ולקיום דו שיח ודיאלוג משותף, פנייה ישירה של הנהלת העיר ושלי להגעת המצב והעברת מסרים של אחדות ועל חשיבות השמירה על החיים המשותפים והסדר הציבורי, יזמנו גם מפגש בין דתי ייחודי שנערך בלשכת רה"ע בהשתתפות המנהיגים הרוחניים של שלוש הדתות ביישוב: רב העיר מעלות, האימאם וכומר מתרשיחא, תוך קריאה משותפת לסבלנות, אחדות, כבוד הדדי, שלום ורעות תוך שמירה על מרקם החיים המשותפים הטובים שקיים בעיר,  קיימנו הערכות מצב רציפות אחר האירועים בשיתוף הנהלת העיר וכלל גורמי הביטחון בדגש על תחנת משטרת מעלות תרשיחא והעומד בראשה סנ"צ מירון ממן. כמו כן נערכה שיחת הסברה מקיפה לכלל צוותי החינוך משני היישובים, בהובלת רה"ע ארקדי פומרנץ,  ממלא מקומו שמעון בן נעים שיזם את הרעיון המבורך, סגן רה"ע נחלי טאנוס, סגן ראש העיר חאמד נעים, מת"ח מעלות סנ"צ מירון ממן, רב העיר מאיר סייג, מנכ"ל העירייה, רבנים ומנהלי ישיבות, מנהלי בתי הספר במעלות ובתרשיחא, ראש אגף החינוך, השרות הפסיכולוגי. מתי"א, נציגי רשת המתנ"סים החינוך הבלתי פורמלי , צוות מחלקת הנוער, ומנהל פרויקט עיר ללא אלימות.

מטרת הכנס להעביר מסרים של אחדות, אהבה, סובלנות, כבוד הדדי, פיוס, כבוד האדם, דו קיום לתלמידים הצעירים כמעצבי דיעה וכמי כמושפעים בקלות מנעשה ברשתות החברתיות. בכנס סוכם למשל על  פיתרון יצירתי במיוחד והוא - מפגש חילופי מועצות תלמידים משני היישובים ע"מ לדון במסרים השונים. ראש העיר ארקדי פומרנץ סיכם: בראש ובראשונה האינטרס העליון שלנו כנבחרי ציבור היה להבטיח את הסדר הציבורי וחזרה מהירה לשגרת החיים השלווה שמאפיינת את העיר".

תמונות:

קרדיט תמונות:

אילן אוחנה

דוברות והסברה עיריית מעלות תרשיחא