עיריית מעלות תרשיחא  זכתה ב-5 כוכבי יופי במסגרת תחרות "המקלט והמיגון במרחב האזרחי בישראל יפה 2022"


עיריית מעלות תרשיחא  זכתה ב-5 כוכבי יופי במסגרת תחרות "המקלט והמיגון במרחב האזרחי בישראל יפה 2022"

במסגרת התחרות סייר בעיר צוות מורחב של המועצה לישראל יפה ובחן את סטאטוס המקלטים בקריטריונים השונים * ראש העיר ארקדי פומרנץ: " זכינו בחמישה כוכבי יופי לאחר עבודה קשה ומאומצת של מחלקת הביטחון. אנו עושים את מירב המאמצים להביא תקציבים נוספים גם לנושא שיפור מצב המקלטים הפרטיים בבניינים המשותפים " *

תחרות "המקלט והמיגון במרחב האזרחי בישראל יפה 2022, מאורגנת מטעם "המועצה לישראל יפה" ופיקוד העורף לבחינת מוכנות הישוב לשעת חירום בהיבט תחזוקת ומוכנות המקלטים הציבוריים. בטקס המסכם שהתקיים בימים האחרונים השתתפו נציגים מרשויות ברחבי הארץ.

התחרות נולדה ביוזמת פיקוד העורף, החל משנת 2010, במטרה לעודד את הרשויות המקומיות להגביר ולשפר את פעילותן בתחום אחזקת המקלטים הציבוריים, תוך הגברת המעורבות והמודעות של הקהילה לחשיבות הנושא.
התחרות כוללת מקלטים ציבוריים, ביניהם גם דו-תכליתיים, שהם מקלטים המשמשים את הקהילה למטרות שונות גם בשגרה. המקלטים המשתתפים נבחנים על פי מספר קריטריונים של מוכנות, חזות ותחזוקה, כולל: חזות פנימית, חזות חיצונית, הימצאות ותקינות מערכות שירותי העזר הנדרשות בחירום, הימצאות ותקינות אמצעי כיבוי ואמצעי תקשורת, נהלי תחזוקה שוטפת, נהלי תגובה בחירום ותיאום ושיתוף פעולה עם פיקוד העורף.

 בטקס החגיגי שהתקיים לפני ימים אחדים בבניין המועצה לישראל היפה בתל אביב, קיבלו את הפרס מטעם העירייה קב"ט העירייה ומוסדות החינוך יוסי תורג'מן מלווה באחראי על אחזקת המקלטים במחלקת הביטחון העירונית יוגב ביטון.

יוסי תורג'מן קב"ט העירייה הגיב לזכייה ואמר: "בעיר מעלות תרשיחא קיימים 60 מקלטים ציבוריים, המתוחזקים ברמה גבוהה. אנו מפעילים מספר ערוצים בנושא אחזקת המקלטים הציבוריים , הן מתקציבים של משרדי הממשלה והן כתוצאה של תרומה והתנדבות של עמותות ותורמים פרטיים. לאחרונה אף שיפצנו 2 מקלטים פרטיים בבניינים משותפים עם מתנדבים מגרמניה, חרף העובדה שמקלטים פרטיים בבניינים משותפים אינם באחריות ישירה של העירייה.  

ראש העיר ארקדי פומרנץ  התייחס לזכיה: " זכינו בחמישה כוכבי יופי לאחר עבודה קשה ומאומצת של מחלקת הביטחון. אנו עושים את מירב המאמצים להביא תקציבים נוספים גם לנושא שיפור מצב המקלטים הפרטיים בבניינים המשותפים. אנו מעלים כל העת דרישות מסודרות בנושא לשרים ולמשרדי הממשלה הרלוונטיים. אני רוצה להודות לקב"ט העירייה יוסי תורג'מן ולאחראי אחזקת המקלטים במחלקת הביטחון יוגב ביטון על העבודה המאומצת ועל ההישג הזה שתורם להעלאת רמת הכוננות שלנו כעירייה לשעת חירום.".

תמונות:

  1. קב"ט העירייה יוסי תורג'מן ואחראי המקלטים במחלקת הביטחון יוגב ביטון מציגים את התעודה.

קרדיט תמונות:

אילן אוחנה דוברות והסברה עיריית מעלות תרשיחא