נבחרת ישראל בסיף זכתה במקום הראשון בתחרות גביע העולם לנערות שהתקיימה במעלות תרשיחא. 3 סייפות מסגל הנבחרת הן ממעלות תרשיחא. כבוד!!!


תחרות גביע העולם לנערות בסייף על שם אנדרי שפיצר התקיימה בסוף השבוע האחרון בהיכל הפיס העירוני במעלות תרשיחא. התחרות שמתקיימת זו השנה ה – 16 אירחה לראשונה מעבר לתחרות האישית גם תחרות קבוצתית.

לתחרות שהנה חלק מסבב תחרויות גביע העולם של איגוד הסיוף הבינלאומי FIE נרשמו 63 סייפות מתשע מדינות שונות: ארצות הברית, אוקראינה, אוזבקיסטן, אוסטריה, אוסטרליה, איטליה, בריטניה, הונג קונג וישראל.

את התחרות ניהלו המועדון המקומי מכבי מעלות הפועל תחת העמותה העירונית לקידום ספורט הישגי ואיגוד הסיוף הישראלי.

בכירת הסייפות בתחרות האישית שהתקיימה ביום שבת 21.02.23 היתה אלכסנדרה קרביץ בת ה – 14 בלבד שסיימה במקום השביעי והמכובד.

אלכסנדרה פתחתה את היום בניצחון על סייפת אוסטרלית(8-15) בשלב הבא היא מנצחת סייפת מאיטליה 10-15. בשלב רבע הגמר היא מנצחת את חברתה לנבחרת ישראל סופיה ויינברג בתוצאה 8-15. בחצי הגמר היא מפסידה על חודו של טוש 13-14 לאמריקאית איזבלה צ'ין שמנצחת את יום התחרויות וזוכה בזהב.

היום השני לתחרות היה יום של תחרות קבוצתית בו השתתפו נבחרות מחמש מדינות: ארצות הברית, אוקראינה, אוזבקיסטן, בריטניה וישראל. כאשר נבחרת ישראל עם המקומיות אדל בוגדנוב, ניקול פייגין ואלכסנדרה קרביץ יחד עם סופיה ויינברג מסיימת במקום הראשון לאחר ניצחון על נבחרת אוזבקיסטן 36-45 כאשר בחצי הגמר היא מנצחת את נבחרת ארה"ב החזקה בתוצאה 44-45

עוד הישג מדהים וגאווה גדולה למדינת ישראל ולעיר מעלות תרשיחא

צילום - אילן אוחנה - דוברות והסברה - עיריית מעלות תרשיחא