פיתוח אגם מונפורט

 
 
 
משרד התיירות ועיריית מעלות תרשיחא מקדמים תכנית להפיכת אגם מונפורט למרכז התיירות והנופש הגדול בגליל, תוך שמירה על עקרונות האקולוגיה. העירייה הגישה תכנית לבניית 700 חדרי מלון, 12,000 מ"ר מסחר ו-2,000 יח"ד סביב האגם. העירייה ורשות מקרקעי ישראל ישקיעו בתשתיות תב"ע ונוף של האגם כ-120 מיליון שקל, ובנוסף צפויות השקעות פרטיות בהיקף של כחצי מיליארד שקל. התב"ע בוצעה ע"י משרד מילוסלבסקי. המתחם יכלול גם את פארק האקסטרים הגדול בישראל, רחוב מפלים אקולוגי וחווה חקלאית אקולוגית.
 

לחצ/י לצפייה: אגם מונפורט- תכנון עתידי 

 

"בואו לראות את המפכה בשטח":

בימים אלו אנו מבצעים את שלב א' של הפיכת האגם לפארק תיירות אקולוגי לאומי בהשקעות של 45 מיליון שקלים (מתוך היקף פרויקט כולל בהשקעה של 184 מיליון שקל).

סקיצא אגם

רחוב מפלים אקולוגי

הקמת הרחוב תתבסס על מערכת מים שתיצור תחושה של נחל עם מפלים הזורם אל האגם ותסחרר את מי האגם, לצד גלריות אמנים, גלידריות, בתי קפה וחנויות קונספט, בתצורה של מכולות מעוצבות על ידי חברת BOXES. רחוב המפלים יחבר את מתחם האגם עם שכונת "נוף אגם" היוקרתית המתוכננת במתחם. רחוב המפלים תוכנן ע"י אדריכל הנוף אמיר בלום ועופרה צמחי מים.
 רחוב מפלים אקולוגיים
רחוב מפילים אקולוגיים

פארק אקסטרים

בחורש מתוכננת הקמתו של פארק האקסטרים הגדול בישראל שישתרע על שטח של 55 דונם, במסגרתו ייבנו מתקני חבלים ביער ראשונים מסוגם בישראל, בהשראת פארקים בגרמניה והולנד. תכנית הפארק נעשית ע"י העירייה בשת"פ עם משרד התיירות, רשות מקרקעי ישראל, המשרד לפיתוח הנגב והגליל, משרד החינוך,  קק״ל והקרן לשיקום שטחים פתוחים. 
בימים אלה, מתבצעות עבודות לפיתוח שטח הפארק, כאשר הפתיחה מתוכננת לחודש אוגוסט. 
פארק אקסטרים 
פארק אקסטריםפארק אקסטרים

שדרוג אמפיתיאטרון

סקיצה אמפיתיאטרון

כיכר פיסול וסדנאות אמנים

סקיצה כיכר פיסול

העשרה אקולוגית ביולוגית של האגם ושיפור איכות המים

מי האגם יטופלו במסגרת פרויקט גדול לטיפול אקולוגי במי האגם עם שתילות צמחיה רטובה -  wetland  - נרחבות, אשר ישפרו את צלילות המים והמגוון הביולוגי וטיהור מי הנגר המזינים את האגם במסננים ביולוגיים.
 העשרה האקולוגתהעשרה אקולוגית
 העשרה אקולוגיתהעשרה אקולוגית

חווה חקלאית אקולוגית

מרכז חינוכי – קהילתי במימון משרד החינוך. לצד המרכז החינוכי יוקם מרכז קהילתי וחוגי הפתוח לכלל הציבור ולתיירים. בימים אלו סיימנו את פיתוח שלב א' ובתוך שנה נחל בפיתוח כלל ה- 7 דונמים המוקצים לחווה אקולוגית מהגדולות בישראל.

חווה אקולוגיתחווה אקולוגית

הדמיבה חווה אקולוגיתהדמיה חווה אקולוגית
התכנית החדשה תוכננה בהשראת עיר החוף קסיס בדרום צרפת, ותגדיר לצד מספר מלונות יוקרה גם מתחמים קטנים של מלונאות ומסחר. במתחמים הקטנים יוקמו מלוניות, חלקן הגדול בנות 3 כוכבים, מה שיאפשר תמחור אטרקטיבי שימשוך קהלים רחבים מכל רחבי הארץ.  לצד המלונות, בשלוחה הסמוכה לאגם ממזרח מתוכננת בניית 1,700 יחידות דיור חדשות וממערב 200 יחידות דיור נוספות. 

 
מצגת פיתוח אגם מונפורט 
 מצגת פיתוח אגם מונפורט
 
כבר היום נבנה במתחם מלון ספא יוקרתי בבעלות האחים עמאר. היזם רני צים רכש 22 דונם על שפת האגם ובכוונתו להקים מלון בן 300 חדרים עם מרכז קונגרסים ומרכז מסחרי של כ- 7000 מ"ר עם 24 חנויות לאורכו של האגם. במסגרת התכנית ייבנה גם מלון חדש, גדול וייחודי שישווק בהמשך - מלון השמורה בוואדי כזיב, שיסווג ברמה A וישנה את פני תיירות היוקרה בגליל.
 
מצגת אגם מונפורט 
מצגת פיתוח אגם מונפורט 
מצגת פיתוח אגם מונפורט
 
מטרתה של התכנית החדשה היא לבסס את אגם מונפורט כמרכז אזורי של תיירות פנאי, נופש וספורט, שיהווה מנוף תיירותי וכלכלי לרווחת תושבי האזור. במסגרת התכנית הזו עיריית מעלות תרשיחא דאגה לכלול שימושים מעורבים עם שטחי תיירות ומסחר השזורים במערך של שטחים פתוחים, טיילות ואזורי שהייה ובילוי בטבע, לטובת ניצול אופטימלי של הקרקע. מתחם אגם מונפורט בא לתת פתרון לתייר הלן בגליל, אך נדרש לנדוד מרחקים גדולים בין מקום הלינה לאטרקציות. המתחם יאפשר לתייר ללון במקום במגוון רמות מלונאות לפי כיסו ולצרוך בילוי ואטרקציות מבלי לצאת מהמתחם בכלל, עם אטרקציות ובילוי מכל סוג: אקסטרים, רומנטיקה, קולינריה, טיול בטבע- נחל כזיב השופע מים, אמנות, חוויה אקולוגית בחווה החקלאית אקולוגית, צפרות ועוד.
 
מצגת פיתוח אגם מונפורט
מצגת פיתוח אגם מונפורט