הודעה לבעלי כלבים

תאריך 20/04/2017
לציבור בעלי הכלבים שלום רב,
 
בשבוע שעבר נמצא כלב כבן 4 שנים חולה במחלת הכלבת בשלומי. הכלב הוחזק על ידי בעליו ומעולם לא חוסן נגד מחלת הכלבת. בנוסף, בעודו מגלה סימנים עצביים קשים, הניח לו לשוטט חופשי ברשות הרבים, מה שגרם לילדים ולאחרים לבוא במגע אתו. גם בהיותו בריא, לא הואיל בעליו להחזיקו ברשותו הפרטית כחוק, ובכך נדבק במחלה על ידי מגע עם חיה נגועה בכלבת.
 
הנני להזכיר: מחלת הכלבת הינה מחלה קטלנית לבני אדם, והחולה בה מת בייסורים קשים ללא אפשרות ריפוי. חיסון נגד כלבת הינו חובה על פי חוק אחת לשנה, החל מגיל 3 חודשים. החזקת כלב לא מחוסן מהווה סכנה בריאותית ובטיחותית חמורה לבעליו ולסביבה.
 
בעקבות אירוע זה, תושאלו באזור התושבים, וכל אלה שבאו במגע עם הכלב, התבקשו להגיע למשרד הבריאות על מנת לשקול מתן חיסון מונע. בבדיקה, נכון לכתיבת מכתב זה, מקבלים חיסונים 24 מבוגרים ו-8 ילדים. מין הסתם המספר הזה עוד יגדל. חיסון נגד כלבת לאדם מורכב
 
מחמש זריקות הניתנות במועדים קבועים לאורך כשבועיים ימים.
כמו כן נערך מבצע חיסונים מרוכז לכלבים שאינם רשומים ומחוסנים, ולאלה שפג תוקף חיסונם.
לידיעתכם, החוק מחמיר מאד עם בעלי הכלבים המחזיקים אותם בניגוד לתקנות ולחוקים הרלוונטיים. החזקתם בניגוד לחוק מהווה עילה ברורה להטלת קנס מנהלי המתחיל ב-500 ₪ ועד ל- 2000 ₪.
על מנת להימנע מאי נעימויות, מקנסות וממשפטים, הנכם מתבקשים להקפיד על חיסון כלבת אחת לשנה, לצאת עם הכלב לרשות הרבים כאשר הוא רתום לרצועה ולהחזיקו ברשותכם הפרטית ולא להניח לו לשוטט חופשי.
אבקש את התייחסותכם לנכתב, מאחר ומדובר כאמור, במחלה קטלנית לבני אדם וללא מרפא.
בברכה,
 
ד"ר אבנר ברזילי – וטרינר רשותי