מעלות תרשיחא: נפתחה לשכה אזורית של רשות האוכלוסין, כולל שירותים ביומטריים

משרד הפנים במעלות
תאריך 06/03/2018
תושבי מעלות תרשיחא והסביבה לא יצטרכו להמשיך ולנסוע לעכו בשביל לקבל שירותים של משרד הפנים. לשכה ביומטרית אזורית חדשה של משרד הפנים קמה בעיר -  בסכום של קרוב למיליון ש"ח ותרחיב באופן משמעותי את סל השירותים שמוצעים בו באופן נגיש, מהיר ונוח יותר. ראש עיריית מעלות-תרשיחא שלמה בוחבוט: "בשורה מצוינת לתושבי העיר והסביבה, שיקבלו שירות מהיר וחדשני. פתיחת הסניף התאפשרה בזכות מדיניותו של שר הפנים, אריה דרעי".​
עד היום, תושבי מעלות-תרשיחא והסביבה נדרשו להרחיק בנסיעה עד ללשכה האזורית של משרד הפנים בעכו בכדי לקבל שירותים שלא היה ניתן לקבל בעיר. עד כה, עובד משרד הפנים המקומי היה מעביר את הפנייה ללשכת הפנים האזורית בעכו והתושב נאלץ להמתין עד לטיפול בפנייתו.  אלא שכעת כל זה הולך להשתנות, עם פתיחתה, בפעם הראשונה, של לשכה ביומטרית אזורית של משרד הפנים בעלות של קרוב למיליון ₪.
 
במסגרת שדרוג הסניף, הורחב באופן משמעותי סל השירותים שמוצעים בו והוא כולל הנפקת דרכונים, תעודות זהות, תעודות לידה, רישום פרטים ושינוי פרטים אישיים, ואף יתאפשרו בו מתן שירותים ביומטריים נרחבים.
 
הלשכה צפויה לשרת את כלל תושבי הגליל המערבי, שרבים מהם יעדיפו את הנסיעה למעלות-תרשיחא כדי להימנע מפקקים בדרכם לסניפים אחרים.
 
הסניף משתרע על פני שטח של כ-130 מ"ר, יהיו בו 4 נותני שירות והוא מונגש לאנשים עם מוגבלויות.
 
ראש עיריית מעלות-תרשיחא שלמה בוחבוט אמר בנושא כי "פתיחת הלשכה הביומטרית האזורית של משרד הפנים היא בשורה מצוינת לתושבי העיר שיוכלו לקבל מעתה סל שירותים רחב. מעלות תרשיחא היא עיר מחוז, שמעניקה שירותים בכל תחומי החיים לכלל האזור. עם הגידול באוכלוסייה, בעקבות תנופה הבנייה אותה אנו חווים, נראה צמיחה של יותר ויותר שירותים, דבר שיוביל לחיזוק הכלכלה העירונית. אני חייב לציין כי בעבר משרד הפנים התנגד לפתוח לשכות עם כלל השירותים בפריסה נרחבת, אך מיד עם כניסתו של השר אריה דרעי למשרד הפנים, המדיניות השתנתה והוקצו תקציבים משמעותיים להקמת לשכות פנים בגליל ובנגב.״
 
משרד הפנים במעלות תרשיחא
משרד הפנים במעלות תרשיחא


צילום: שלמה שרביט