אחריי! מעלות יצאו להתמודד עם אתגרי המדבר

אחריי! מעלות יצאו להתמודד עם אתגרי המדבר
תאריך 26/12/2017
קבוצת "אחריי!" מעלות, שפועלת בשיתוף פעולה עם מנהלת רשת המתנ"סים, מרינה רוזנר, ושגב הרטוב, מנהל מחלקת הנוער, לקחה חלק פעיל ביחד עם 7,500 חניכי וחניכות תנועת "אחריי!" ​

בסדרת שטח מאתגרת בת שלושה ימים בנגב. במהלכה הם ערכו מפגן תמיכה ענקי למען שירות משמעותי ועשייה חברתית למען הקהילה, תוך מסע אלונקות מפרך ומאתגר. לאחר המפגן התקיים טקס הסיום החגיגי של תנועת  "אחריי!", הטקס חתם שלושה ימים מאתגרים בהם עברו החניכים יותר מ-40 ק"מ שבהם הכירו את הארץ, ניווטו בשבילי המדבר, פיתחו יכולות מנהיגות והם בעיקר הבינו שהם מסוגלים להרבה יותר ולבסוף הרוויחו את חולצת "אחריי!" הנכספת. "עכשיו רשמית אתם 'אחרייניקים'. החולצה תזכיר לכם בכל פעם שכפי שצלחתם את אתגרי המדבר תוכלו להצליח בכל אתגר שתפגשו", אמרה של מנכ"לית העמותה, ענבר הרוש- גיטי.

חניכי "אחריי!" למדו על תפקידים מגוונים בשירות הצבאי ונפגשו עם נציגים מכל חיילות צה"ל, הכירו את הנגב תוך לימוד מורשת בן גוריון ובעיקר הפנימו כי ביכולתם לסמן מטרה ולהגיע אליה, תוך התמודדות עם כל הקשיים והאתגרים שבדרך. חניכי התנועה מגיעים מכל גווני החברה הישראלית וביניהם ילידי הארץ לצד עולים חדשים, דתיים לצד חילונים, דרוזים ובדואים לצד יהודים, נוער משכונות, פנימיות, מרכזי עולים, חסות נוער ועוד.
 
נוי גרימו, חניכה בקבוצה מספרת: "הקבוצה היא כמו המשפחה שלי, עברנו ביחד שלושה ימים מטורפים, הדבר הכי גדול שלקחתי מסדרת השטח זה ההבנה שאני מסוגלת להתמודד עם קשיים ולהצליח!"
 
תנועת "אחריי!" מפעילה, בתמיכת בנק לאומי, 400 מסגרות פעילות בכל הארץ, הכוללות הכנה לצבא, הכנה לבגרויות, חוגי שטח והכרת הארץ. ארגון הבוגרים מלווה את חניכי כלל התוכניות עד גיל 25.  "אחריי!" מעודדת את חניכיה לתרומה והתנדבות בקהילה, תוך פיתוח מנהיגות ואחריות אישית של כל חניך על עתידו ועל עתיד החברה. במסגרת ההכנה לצבא נפגשים החניכים עם מדריכים  מדי שבוע ומבצעים פעילות פיזית לצד פעילות ערכית- חברתית. בסיום כיתה י"ב יכולים החניכים להמשיך למסגרות ההמשך של התנועה- שנת השירות "אחריי! בקהילה", מכינת "גל" בשיתוף מרכז "מעשה" ומכינת "ארז" חצי שנתית.
 
שלמה בוחבוט, ראש עיריית מעלות תרשיחא: "יש לנו בעירנו בני נוער איכותיים וערכיים, חדורי מוטיבציה לשרת שירות משמעותי בצבא ולא בכדי אנו מובילים בראש דירוג היקף המתגייסים לשירות קרבי בצה"ל. אנו משקיעים רבות בפעילות אחריי בעיר, ובפעילויות נוספות בבתי הספר ובחינוך הבלתי פורמלי. אני גאה בבני הנוער ובצעירים ומאחל להם הצלחה רבה." 
 
לראיונות נוספים עם ראשי התנועה, מדריכי הקבוצות וחניכי הפרויקטים או לפרטים נוספים, ניתן ליצור קשר עם דרור פלד 054-7473834.

אחרי! מעלות יצאו לאתגרים במתבר
אחרי!מעלות יצאו לאתגר במתבר

אחרי! מעלות יצאו לאתגרים במתבר