סוכות עם טעם: 30,000 משתתפים בפסטיבל 'טעם בגליל'

סוכות עם טעם
תאריך 16/10/2017
הגשם לא קלקל את הטעם (בגליל): חגיגה ענקית בחול המועד סוכות באגם מונפורט בפסטיבל 'טעם בגליל 3' עם שלל אירועים בחינם, מופעים, כפר הדרדסים ומיזם קולינרי מרגש וטעים לרגל חגיגות ה-60 לעיר​
30,000 משתתפים ביקרו בימי חול המועד סוכות בפסטיבל 'טעם בגליל' באגם מונפורט במעלות תרשיחא. מלבד הופעתו של שמעון בוסקילה שבוטלה בשל הגשם הסוער, המופעים ובהם נצ'י נצ' והתקווה 6, כפר הדרדסים ומיזמי האוכל התקיימו כמתוכנן להנאת הקהל הרב שמילא את מתחם האגם המחודש הכולל את שדרת המפלים, פארק האקסטרים החדש שמשך קהל רב וחידושים נוספים לכל אורכו.
 
אלפי המבקרים נהנו ממופעים במשך כל היום, מפינת חי וליטוף ומאטרקציה מיוחדת במתחם האיים באגם שהפך בשלושת ימי הפסטיבל ל'כפר הדרדסים' הססגוני, בו ביקרו אלפי ילדים והוריהם, עם שלל מיצגים ייחודיים מעולמם של הדרדסים הזעירים והפעלות שונות לכל המשפחה.
 
במתחם המזון בפסטיבל לקחו חלק עשרות עסקים מתחום הקולינריה הגלילית ביניהם סטודיו-אוכל, הדרל'ה, פטיסייר, ל'ה פמפה, גלידה בוזה, פוד-טראקים מיוחדים ועוד עסקים ומיזמים רבים נוספים.
 
ביומו האחרון של הפסטיבל התקיים 'יום מעלות-תרשיחא' עם שלל פעילויות שונות בנושא העיר החוגגת השנה את שנת ה-60 להקמתה. בין היתר התקיימו לאורך היום סיורים שונים ברחבי העיר ובמוזיאון המייסדים העירוני, בהדרכת בצלאל דהן, ונפתח מתחם אוכל מיוחד בו בישלו נשים מוותיקות העיר מתכונים מסורתיים לרגל השקת ספר מתכונים חגיגי ומיוחד: פרי שיתוף פעולה מיוחד של עיריית מעלות תרשיחא ועמותת 'תור הזהב בישראל' המשלב תמונות, סיפורים של ותיקות העיר ומתכונים שונים, פרי דתות שונות ועדות שונות, המייצגות את המגוון הרב של תושבי העיר. בפרויקט נטלו חלק 60 מוותיקות העיר, אשר מספרות בקצרה את סיפור עלייתן והשתלבותן בעיר, מנדבות מתכון מנצח ממטבחם ולסיום גם מעניקות 'טיפ מנצח' לדור הצעיר. הספר החדש נמכר בפסטיבל בעשרות עותקים ובימים אלו ממשיך להימכר לאור הביקוש.
 
במסגרת הפסטיבל נערך טיול סוסים מסורתי לזכרו של ברק יפרח ז"ל בנוכחות משפחתו, חבריו ולמעלה מ-250 רוכבים מכל רחבי הארץ.
 
שלמה בוחבוט, ראש עיריית מעלות תרשיחא: "הפסטיבל היה מוצלח מאד ואלפים מכל רחבי הארץ ביקרו באגם מונפורט ונהנו מהופעות, פעילויות לילדים ולכל המשפחה, אוכל טעים ואטרקציות רבות ומגוונות באגם, שעובר בשנה האחרונה פיתוח אדיר. ביום השלישי לפסטיבל, הצטרפו אלינו נשים מהעיר שבישלו מפוד טראק מיוחד אוכל ביתי אותנטי טעים במיוחד לאורחים, במסגרת השקת ספר מתכונים ובו 60 מתכונים, שהופק במיוחד לשנת ה-60 להיווסדה של העיר. אני מודה לכל השותפים לעשייה ופנינו כבר לפסטיבל הבא- פסטיבל דוקאביב גליל, שיתקיים בעיר בתאריכים 7-11/11 - חמישה ימים של הקרנת סרטי קולנוע דוקומנטריים, הופעות, סדנאות אומן ועוד."
 
צילום: שלמה שרביט


מבשלות של פעם
טיול סוסים לזכרו של ברק יפרח
התקווה6
בכפר הדרדסים
מתחם האוכל והאמפיתיאטרון החדש
מתחם הפוד טראק
פארק האקסטרים
פסטיבל טעם 3 באגם מונפורט
פסטיבל טעם בגליל 3 באגם מונפורט