"למען עניי עירך"

למען עניי ארך
תאריך 05/04/2017
עיריית מעלות תרשיחא חילקה תלושים וחבילות מזון ל-500 ניצולי שואה ו-800 משפחות מעוטות יכולות לכבוד חג הפסח
כמו כן, 50 ילדי מועדוניות ונערות במצוקה קיבלו תווי שי לרכישת ביגוד לחג​
כבכול שנה, גם השנה, עיריית מעלות תרשיחא, באמצעות המחלקה לשירותים חברתיים, מסייעת למשפחות רבות במתן תלושי מזון וחבילות, על מנת שיחגגו את חג הפסח בשמחה ובכבוד. זו כבר מסורת בעיריית מעלות תרשיחא, לגייס ארגונים ואנשים פרטיים המבקשים לתרום לקמחא דפסחא, לטובת אלה שידם אינם משגת. החלוקה נעשית בצורה המכבדת את תושבי העיר מעוטי היכולת.
 
השנה, חבילות המזון נתרמו על ידי עמותות שונות, ביניהן עמותת יד לתושב, מפעל שמן מרוקאי, קרן חסד, קרן ברכת מרגלית לניצולי שואה, הקרן לידידות וכמובן עיריית מעלות תרשיחא. חוזקת העיר מעלות תרשיחא והעומד בראשה נמדדת ביכולת לסייע ולטפח גם את החלשים בחברה ולחזקם ברגעים אלה של חסד ואמת. היכולת להנהיג שיתופי פעולה בין כל הארגונים ולרכז את הסיוע באמצעות שירותי הרווחה בעירייה, מעידה על חוזקה וחוסנה של העיר מבחינת "איש לאחיו יעזורו ולאחיו יאמר שלום".
 
זו השנה השנייה שבה יחגגו למעלה מ-150 ניצולי שואה ליל סדר ציבורי, במרכז יום לקשיש מעלות תרשיחא, יוזמה של חברת מועצת העיר, טובה מעוז, במסגרתו הקשישים ניצולי השואה ייהנו מארוחת חג מכובדת ומאווירת חג שמחה.
 
למשרדי המחלקה לשירותים חברתיים הגיעו המשפחות על מנת לקבל את התרומה. "מי שנבצר ממנו להגיע, מסיבות אלו ואחרות, דאגנו להביא את החבילה עד לפתח ביתו באמצעות מתנדבים", סיפרה כוכי חזן, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית מעלות תרשיחא, והוסיפה: "המשפחות שהגיעו אלינו לא הפסיקו להודות לנו על התרומה. בעיניים דומעות הם ניגשו אלינו וסיפרו לנו שאנו נותנים להם תקווה, שבזכות החבילות הללו החג שלהם יהיה מלא ומאושר."
 
ליאור לסרי, סגן ראש העיר ומחזיק תיק הרווחה: "אנו מפנים תקציבים גדולים במשך כל השנה להשקעה בפרויקטים ומסגרות ייחודיות לרווחת התושבים, תוך מתן ידע מקצועי והכשרות להוצאתם ממעגל מקבלי הקצבאות. בחגים אנו משקיעים תקציבים ואמצעים לתמיכה במשפחות כדי לחגוג את חג הפסח בצורה מכובדת. אני מודה לראש העיר על רגישותו ותמיכתו בהקצאת המשאבים, למנהלת ולצוותים על טיפולם המסור גם בשעות לא שגרתיות."
 
שלמה בוחבוט, ראש עיריית מעלות תרשיחא: "אי אפשר להישאר אדישים נוכח הנתונים החמורים: 1.7 מיליון מאזרחי ישראל חיים מתחת לקו העוני, מתוכם למעלה מ-700 אלף ילדים.  במעלות תרשיחא אנחנו דואגים למשפחות מעוטות היכולות, לא רק בחגים, אלא בכל השנה. בחגים אנחנו דואגים שלא תחסר לאף משפחה ארוחת חג מכובדת. אני מכיר תודה לעמותות השונות, אשר מסייעות לנו, ויחד עם מחלקת הרווחה בעירייה דואגים שלא יהיה אף אחד רעב בחג בעיר שלנו. אני מאחל חג שמח לכל בית ישראל!"
 ​