המחלקה לשירותים חברתיים

הורים יקרים,

הילד המתבגר שלכם מדאיג אתכם? מתנהג שונה? אתם חוששים באשר לפעילותו בשעות הפנאי?  (שתייה, חומרים ממכרים, הימורים וכו')

אנחנו פה על מנת לעזור!

"עד אליך " הינה יחידה העובדת עם נוער מתבגר,
נוער המשתמש לרעה באלכוהול וחומרים אחרים.
היחידה נותנת ייעוץ, הכוונה וטיפול הן לבני נוער והן להורים.
הצוות הרב מקצועי ישמח ללוות אתכם החל מפנייה
אנונימית וכלה בייעוץ לקראת עזרה או
טיפול עבור  ילדיכם.
 
הפנייה הינה אנונימית ואנו מחויבים לסודיות.
(מומלץ לתאם פגישה מראש)
טל'/פקס : 049570389
מייל:  adeleha.mt@gmail.com 
רחוב הארזים 130
 
"עד אליך" הינה יחידת איתור וטיפול הפועלת במעלות – תרשיחא, ונותנת מענה לנוער בגילאי 12-21 וייעוץ להורים. התמחותה של "עד אליך" הינה בסוגיות הקשורות בהתנהגויות סיכון ובדגש בכל הקשור בסמים: קנאביס, סמי רחוב ("פיצוציות", נייס גיא), MDMA  וכו',  אלכוהול והימורים.
 
צוות היחידה, הינו צוות מקצועי המונה עובדת סוציאלית ושני מדריכים אשר עברו הכשרות בנושא. עבודת היחידה נעשית על ידי סיורים בערבים/לילות בכל רחבי העיר, וזאת באמצעות מפגש ברחוב "בגובה העיניים" על מנת להכיר את בני הנוער ולהנגיש להם את כל שירותי העיר אשר מוצעים להם ומהווה כתובת להתייעצויות בנושאים שונים ובמיוחד בכל הקשור לשימוש בחומרים פסיכו אקטיביים והימורים.
 
"עד אלייך" הפועלת מזה כשנתיים, מטעם הלשכה לשירותים חברתיים, ועובדת בשיתוף פעולה בין הגורמים בעיר, כגון: בתי ספר, שרות פסיכולוגי, ועוד. לאחרונה סיימו קבוצת נערים פרוייקט ייחודי עם מנחה מומחה בנושא. בפרוייקט זה הנערים יצאו למסע אישי - מסע בו הם מתבוננים בעצמם ובאומץ רב היו מוכנים לשאול את עצמם שאלות אמתיות וכנות  והנה מספר תובנות אליהם הגיעו הנערים:
 
"הייתי מיואש חסר כוחות חשבתי שאין לי עתיד, בעזרת הסדנא הבנתי שכל החיים עוד לפני נהייתי אופטימי יותר, הבנתי שלכל דרך שלילית בה הלכתי יש אלטרנטיבה".
 
"למדתי להתרחק ממצבים וסיטואציות שהרגשתי וידעתי שאני אפול בהם ולא להיכנס אליהם מראש.."
 
"חשוב להיות כנה עם עצמך קודם! אתה יכול לשקר לאחרים  אבל על עצמך קשה לשקר"
 
הקבוצה מכוונת לפיתוח  כישורי חיים אשר  מעסיקה בני נוער בכללותם. בגיל זה לעיתים הולכים בני הנוער  לאיבוד וחווים משברים ברמות שונות, כגון - מתחילים לגבש את הזהות העצמית, היפרדות מהורים וחיפוש העצמאות האישית, התמודדויות מורכבות עם קבוצת השווים ועם בעלי סמכות וכו'. קבוצה זאת באה לענות על הצורך של התבוננות אמיצה עם ה"עצמי" אל מול קבוצת השווים ואל מול האחרים הסובבים אותי, ע"י מתן כלים לעשות תהליך זה נכון ועם ליווי בגובה העיניים אשר אינו מהווה גורם סמכותי.
 
בין היתר צוות היחידה מקיים הרצאות בנושא מניעה והסברה של שימוש בחומרים פסיכואקטיביים, מוביל צוות עירוני נרחב, בסילבסטר ובל"ג בעומר, לסיורים ליליים.  צוות היחידה מסייר בעיר כפעמיים בשבוע ובאירועי שיא של בני נוער. הסיורים מתוגברים בימי החופש הגדול וחופשות החגים.
 
הפניה ליחידת "עד אלייך" הינה פניה אנונימית ושומרת על סודיות מוחלטת. השרות הינו ללא תשלום והינו כחלק משירותי העירייה.
 
יחידת "עד אליך" הינה חלק מפרויקט ארצי של משרד הרווחה (השרות להתמכרויות) והתכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון 360 המפעילה יחידות איתור בתשע מועצות מקומיות ברחבי הארץ כתגובה לעלייה משמעותית בצריכה של אלכוהול וסמים בקרב בני נוער.
 
ימים ושעות פעילות של המשרד:
ימי ראשון – 8:30-14:30.
ימי שני – 8:30-16:00.
ימי רביעי – 8:30-18:00.
ימי חמישי – 8:30-18:00.
 
אנחנו כאן בשבילכם
טל'/פקס : 049570389
מייל:  adeleha.mt@gmail.com 
רחוב הארזים 130