הצלחה ענקית באחוז הזכאות לבגרות במעלות תרשיחא - 80.5%

תאריך 17/07/2019
בעיריית מעלות תרשיחא גאים מאד בנתוני התמונה החינוכית שפרסם משרד החינוך, המציגה, בין היתר, זכאות לבגרות ובגרות מצטיינת הגבוהה משמעותית השנה מהממוצע הארצי (כמעט פי 2).
ראש העיר ארקדי פומרנץ: "גאה בתלמידים ובצוותי החינוך".


כמידי שנה, מפרסם משרד החינוך את התמונה החינוכית הכוללת מספר פרמטרים פדגוגיים וערכיים של כל יישוב ויישוב. בתאריך 14/7 (א'), פרסם משרד החינוך את הנתונים לשנת הלימודים תשע"ח.

 

בעיריית מעלות תרשיחא קיבלו את הנתונים בשמחה ובשביעות רצון גבוהה, שכן הרשות משקיעה ידע מקצועי ותקציבים אדירים במוסדות החינוך שבתחומה ומכאן שהיא אחראית, ביחד עם משרד החינוך ורשתות הלימוד "אורט" ו"צביה", על הישגי התלמידים הלומדים במוסדות החינוך בעיר.

 

להלן נתוני הזכאות לבגרות:

 

80.5% זכאים לבגרות. 77.4% כולל החינוך המיוחד.

ממוצע ארצי 69.9%.

 

בבגרות מצטיינת, מעל הממוצע הארצי באופן משמעותי (כמעט פי 2):

15.6% במעלות תרשיחא לעומת 8.2% ממוצע כלל ארצי

 

30.5% זכאים לבגרות 4 יח״ל באנגלית. הממוצע הארצי: 23.2%.

40.1% זכאים לבגרות 5 יח״ל באנגלית. הממוצע הארצי: 37.7%.

18.9% זכאים לבגרו�� 4 יח״ל במתמטיקה. הממוצע הארצי: 17.6%.

19.5% זכאים לבגרות 5 יח״ל במתמטיקה. הממוצע הארצי: 15.5%.

 

(לא כולל החינוך המיוחד)

 

ארנה טל, ראש מינהל חינוך: "נתוני התמונה החינוכית לשנה"ל תשע"ח מרגשים ומעידים על איכות ההשקעה בכל תלמיד ותלמידה ברצף החינוכי מהגיל הרך ועד התיכון, על מנהיגות חינוכית  עירונית משובחת, יחד עם צוותי החינוך ותומכי מערכת החינוך, ברמה הגבוהה ביותר, על השקעה בחינוך לערכים, על שיתופי פעולה בין מערכת החינוך להורים ועל תלמידים נפלאים, אקטיביים, יצירתיים ומחויבים לעצמם ולסביבתם. גאה לעמוד בראש המערכת שאלה שותפיה ותלמידיה. תודה לכל השותפים לדרך על מסירות, שליחות ומקצועיות. החינוך ימשיך להיות הדגל והלב של כולנו. "

 

ארקדי פומרנץ, ראש העיר: "אני גאה בתלמידים ובצוותים החינוכיים. יש לנו בעיר חינוך ברמה מאד גבוהה וזה מתבטא בהישגים הרבים של תלמידנו בבתי הספר השונים. נתח משמעותי מתקציב העירייה מופנה לחינוך ואנו משקיעים משאבים רבים לפיתוח החינוך בעיר- ברמה הפדגוגית, פיתוח סביבת לימוד חדשנית, פיתוח צוותי ההוראה, שילוב ההורים בתהליכים חינוכיים בתוך בתי הספר ועוד. העיר שלנו מובילה בחינוך ומידי שנה אנו מתבשרים על נתונים מצוינים והישגים רבים. אני מודה לכל העוסקים במלאכה."  ​